طباطبایی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری قم
1401/06/19 در 18:53 ب.ظ
تعداد بازدید:
سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم:

اهمیت نقش رسانه در کاهش استعال دخانیات

مبسوط | سید احمد طباطبایی‌نژاد نقش رسانه را در تغییر فرهنگ از همه بخش‌ها مهم‌تر خواند و یادآور شد: برای ایجاد قبح استعمال دخانیات در فضاهای عمومی و خانواده‌ها نیاز به کار فرهنگی گسترده‌ای داریم و تنها با اقدامات سلبی نمی‌توانیم به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم.

ارسال توسط : زهرا عسگری

به گزارش پایگاه شناختی مبسوط، سید احمد طباطبایی نژاد با اشاره به اعتراضات خانواده‌ها برای استعمال دخانیات در بوستان‌ها اظهار داشت: باوجود تشکیل کارگروه‌های فرهنگی در این حوزه دستگاه‌های مختلف نقش‌آفرینی کاملی در این حوزه ندارند.

وی با تأکید بر همکاری همه دستگاه‌ها در حوزه فرهنگ افزود: بر اساس وظایفی که کارگروه فرهنگی قرارگاه ۱۹ دی برای شهرداری مشخص کرده، نصب بنر و تابلوهای ممنوعیت استعمال دخانیات در بوستان‌ها وظیفه شهرداری بوده که اجرا شده است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم تأکید کرد: نقش خانواده، نظام آموزشی و رسانه در این حوزه بسیار مهم بوده و برای اثربخشی دیگر اقدامات به همراهی رسانه‌ها نیاز داریم.

وی رسیدن به شرایط مطلوب فرهنگی در بوستان‌ها را مستلزم بسیاری از شرایط و همکاری‌ها دانست و بیان کرد: شهرداری ساخت زمین‌های ورزشی در بوستان‌ها را در دستور کار قرار داده و در بسیاری از بوستان‌ها امروز زمین ورزشی وجود دارد.

وی بر نقش رسانه‌ها از جمله صدا و سیما در فرهنگ‌سازی تأکید دوباره کرد و گفت: امروز بسیاری از خانواده‌ها در بوستان دخانیات و قلیان استفاده می‌کنند و این منحصر به جوانان نیست.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگ شهرداری تنها رهاشده و همه انتظار دارند کارهای بزرگی در این حوزه انجام شود درحالی‌که وظیفه شهرداری در حوزه فرهنگ مشخص و تعریف‌شده است.(شهرداری)

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
درباره فرمت های متن

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.