محمدرضا وطن خواه مدیر ستاد مردمی اجتماعات مهدوی
1400/12/21 در 13:13 ب.ظ
تعداد بازدید:
مدیر ستاد مردمی اجتماعات مهدوی:

تا کار مردمی نشود اتفاق بزرگ نمی افتد

مبسوط | مدیر ستاد مردمی اجتماعات مهدوی گفت:این سطح کلان خدمات بدون حضور مردم امکان ندارد و هیچ نهاد دولتی و ارگانی نمی تواند در این سطح خدمات رسانی کند چرا که معتقدیم تا کار مردمی نشود اتفاق بزرگ نمی افتد.

ارسال توسط : محمدقائم علیزاده

به گزارش پایگاه شناختی مبسوط،محمدرضا وطن خواه  در نشست خبری  روز شنبه(21 اسفند 1400) که با هدف تشریح برنامه‌های موکب‌های نیمه شعبان برگزار شد، با اشاره به اینکه ستاد مردمی اجتماعات مهدوی از اقشار مختلف مردم اییجاد شده است، گفت: هدف موکب داران خدمت کردن به زائرین مهدوی حول محور امامت است؛ چرا که عشق و محبت به امام زائرین و موکب داران را در یک مکان مقدس جمع کرده است.

مدیر ستاد مردمی اجتماعات مهدوی تصریح داشت: با توجه به گسترش زائرین مهدوی نسبت به سال های قبل انتظار داریم مردم قم بیشتر پای کار بیایند و میزبانی وسیع تری نسبت به قبل داشته باشند، زیرا پیشبینی شده که امسال حجم زائرین بیشتر باشند و در سال‌های آینده نیمه شعبان در فصل سرما برگزار می‌شود؛ بنابراین حضور گسترده مردم قم در میزبانی از زائرین مهدوی برای ارائه خدمات ضروری است.

وطن خواه با بیان اینکه هر سال سطح خدمات رسانی رفاهی و فرهنگی نسبت به سال های قبل گسترش خواهد داشت، گفت: در سال اول حدود 30 هزار پرس غذا و 60 هزار نوشیدنی با 6 موکب توزیع شد این در حالی است که با همت جهادی و حضور گسترده مردم سطح خدمات در سال 98 به یک میلیون پرس غذا و دو میلیون نوشیدنی و 8 هزار قالب یخ با 170 موکب خدمات ارائه شد.

وی افزود: این سطح کلان خدمات بدون حضور مردم امکان ندارد و هیچ نهاد دولتی و ارگانی نمی تواند در این سطح خدمات رسانی کند؛ چرا که کار بزرگ فقط با حضور مردم ممکن می‌شود.

دبیر ستاد مردمی اجتماعات مهدوی با اشاره به رهنمودهای امام خامنه ای برای فراهم شدن زمینه‌ختی مستعد برای بهره فکری و معنوی زائر ، گفت: خدمت رسانی ما فقط به پذیرایی ختم نمی شود و در زمینه فرهنگی از جمله ،عفاف و حجاب ، پرده خوانی،شهدا ،کودکان و پاسخ به مسایل شرعی ، مشاوره تخصصی،ترویج کتاب خوانی،غرفه مهدویت و فیلم و برنامه های قرانی وکارهای فرهنگی دیگر در قالب 120 غرفه فعالیت خواهند کرد.

وطن خواه با اشاره به اینکه همواره سعی کردیم شان زائرین مهدوی را حفظ کنیم گفت: نهایت تلاش خود را برای خدمات رسانی بیشتر و رفع مشکلات و رفاه بیشتر زائرین مهدوی بکار گرفته شده است؛ این در حالی است بعضی از امکانات در حیطه توان مردم نیست که با مطالبه گری گسترده از مسئولین سعی کردیم این مشکلات را برطرف کنیم که در زمینه برق کشی مطالبه جواب داد.

وی افزود: رویکرد دولت سیزدهم یک رویکرد مردمی است و در مواردی خود حاکمیت پیگیر رفع مشکلات برای خدمت به زائرین مهدوی بوده است که خیلی از کارها برای ما تسهیل شده است.در حالی که  دولت قبل نه تنها خدمتی به این حرکت مردمی نداشت بلکه ممانعت هم ایجاد می کردند و علت اصلی در خدمات کم در سال های قبل را متوجه دولت می داند.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
درباره فرمت های متن

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.