سید احمد مشرف | مدیر مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها
1401/05/06 در 16:08 ب.ظ
تعداد بازدید:
مدیر مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس حضرت معصومه؛

تجلیل از 700 حافظ کل قرآن کریم در قالب همایش طوبی کرامت | ثبت نام بیش از 7 هزار نفر در کلاس‌های حضوری و مجازی مرکز قرآن حدیث

مبسوط | مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها در مدت ۱۱ سال در قالب همایش طوبی کرامت از ۱۰۱۰ نفر تجلیل کرده است که از این تعداد ۷۳۴ نفر حافظ کل قرآن کریم بوده‌اند؛ همچنین همزمان با ترم تابستان این مرکز ۷ هزار نفر به‌صورت حضوری و مجازی در کلاس‌های مرکز قرآن و حدیث ثبت‌نام کرده‌اند.

ارسال توسط : سلمان

به گزارش پایگاه شناختی مبسوط،سید احمد مشرف بابیان این‌که همایش طوبی کرامت باهدف تجلیل از قرآن آموزان مرکز قرآن و حدیث در رشته‌های حفظ، قرائت، ترجمه و مفاهیم کل قرآن همه‌ساله در آستان مقدس بانوی کرامت برگزار می‌شود، گفت: از ابتدای تأسیس مرکز تا بهار ۱۴۰۱ در رشته حفظ حدود 26هزار 596 نفر کلاس برگزارشده است.
وی افزود: در رشته قرائت حدود ۵۴ هزار ۲۶۱ نفر کلاس برگزارشده که در این کلاس‌های از گروه سنی کودک یعنی ۸ سال به بالا تا نوجوان، جوان، میان‌سال و بزرگ‌سال پذیرش شده‌اند.
مدیر مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها با تأکید بر اینکه در رشته‌های معارفی نیز در این مدت حدود 42 هزار ۹۳۵ نفر کلاس برگزارشده است، تصریح کرد: کلاس‌های معارفی شامل کلاس‌های احکام، تربیت فرزند، سبک زندگی، آموزش‌های پیش از ازدواج، همسرداری، تغذیه سالم و دیگر رشته‌های مرتبط در حوزه‌های حدیثی و قرآنی و مباحث مرتبط با مهدویت می‌شود که با راه‌اندازی بخش مجازی علاقه‌مندان از سراسر کشور بدون محدودیت زمان و مکان می‌توانند در این کلاس‌ها ثبت‌نام کنند.
مشرف با اشاره به اینکه مرکز قرآن و حدیث صرفاً در مبحث آموزش فعال نیست بلکه در عرصه تربیت مربی نیز فعالیت گسترده‌ای دارد، گفت: یکی از امتیازهای مرکز برای نوجوانان حافظ و برگزیده در رشته‌های حفظ و قرائت این است که پس از کامل کردن برنامه حفظ و قرائت با حضور در کلاس‌های تربیت مربی می‌توانند پس از گذراندن این کلاس‌ها در مراکز قرآنی به‌عنوان استاد مشغول فعالیت شوند.
وی همچنین از برگزاری  ۱۰۴۲ نفر کلاس تربیت مربی از ابتدای تأسیس مرکز تاکنون خبر داد، افزود: درمجموع در مرکز قرآن و حدیث بیش از 124 هزار  ۸۳۴ نفرکلاس از ابتدای تأسیس مرکز تاکنون برگزارشده که از این تعداد ۶۰ درصد شرکت‌کنندگان در کلاس‌ها بانوان و ۴۰ درصد دیگر برادران هستند.
مدیر مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها با اشاره به اینکه بخش غیرحضوری از ابتدای راه‌اندازی مرکز به‌عنوان یک بخش آموزشی در مرکز فعال بوده است، تصریح کرد: پس از شیوع گسترده بیماری کرونا و مجازی شدن فعالیت‌های آموزشی بخش غیرحضوری و مجازی مرکز قرآن و حدیث نیز رشد و شکوفایی به سزایی داشته است و از ابتدای تأسیس مرکز تاکنون سهم بخش غیرحضوری و مجازی از برنامه آموزشی حدود 13 هزار ۸۶۶ نفر کلاس بوده است و سهم بخش  حضوری نیز ۱۱۹ هزار ۹۶۸ نفر کلاس است.
مشرف بابیان اینکه همایش طوبی کرامت باهدف تجلیل از برگزیدگان مرکز قرآن و حدیث در رشته‌های حفظ، قرائت، ترجمه و مفاهیم کل قرآن همه‌ساله برگزار می‌شود، گفت: در سال جاری در همایش طوبی کرامت ۶۸ نفر در سه رشته حفظ، قرائت و ترجمه و مفاهیم کل قرآن مورد تقدیر قرار گرفتند.
وی همچنین بیان اینکه از ابتدای تأسیس مرکز تاکنون در قالب همایش طوبی کرامت ۱۰۱۰ نفر تقدیر شده‌اند، ادامه داد: که از این تعداد ۷۳۴ نفر آنها حافظ کل قرآن کریم بوده‌اند.
مدیر مرکز قرآن و حدیث با اشاره به ترم تابستان مرکز و اینکه ظرفیت ثبت‌نام در بعضی از رشته‌های معارفی برای علاقه‌مندان همچنان امکان‌پذیر است، تصریح کرد: همزمان با ترم تابستان 7000 نفر به‌صورت حضوری و مجازی در کلاس‌های مرکز قرآن و حدیث ثبت‌نام کرده‌اند.

لازم به ذکر است، علاقه‌مندان برای اطلاع از کلاس‌های قرآنی و معارفی مرکز قرآن و حدیث و برای ثبت نام حضوری، نیمه حضوری، مجازی و تلفنی در بخش ملی و بین الملل مرکز قرآن و حدیث با مراجعه به سایت مرکز قرآن و حدیث و یا صفحات مرکز در شبکه های اجتماعی به شناسه @qhkarimeh می‌توانند از شیوه ثبت نام در کلاس‌ها و رشته‌های قرآنی و معارفی کسب اطلاع کنند.
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
درباره فرمت های متن

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.