سید رضا فاطمی امین | ناصر مکارم شیرازی | جعفر سبحانی | حسین نوری همدانی
1401/06/11 در 18:07 ب.ظ
تعداد بازدید:
در دیدار وزیر صمت با مراجع قم تاکید شد؛

خودکفایی، افزایش تولید و بکارگیری مدیران پاکدست

مبسوط | مراجع تقلید قم در دیدار سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت بر خود کفایی کشور در نیازهای ضروری، رونق تولید و استفاده از مدیران پاکدست و کاهش قیمت ها تاکید کردند.

ارسال توسط : زهرا عسگری

به گزارش پایگاه شناختی مبسوط، شیخ ناصرمکارم شیرازی،  امروز جمعه ۱۱ شهریور در دیدار سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اقدامات موثر وزارت صمت در کاهش قیمت و افزایش تولید بر جلوگیری از رانت خواری، قاچاق کالا، واسطه‌گری دلال‌ها و افزایش لحظه‌به‌لحظه قیمت‌ها تأکید کرد.

این استاد حوزه وجود دلال‌ها و واسطه‌ها را از مهمترین عوامل افزایش قیمت‌ها دانست و گفت: وزارت صمت باید با ایجاد زیرساخت‌ها ضمن مهار گرانی و تورم دست واسطه‌ها را در بازار قطع و برای از بین بردن فساد و رانت تلاش کند.

وی ادامه داد: وزارت صمت باید اقدامات امید بخش در حوزه تولید و بازار را به مردم بازگو کند تا ضمن دعوت از مردم برای همکاری در جلوگیری از مفاسد اقتصادی، روح امید به آینده در کشور زنده شود.

مکارم شیرازی افزود: یکی از مشکلاتی که در حوزه تولید وجود دارد همکاری نکردن بانک‌ها در ارائه تسهیلات است و متأسفانه بانک‌ها توجهی به درخواست‌های تولیدکنندگان ندارند.

* به کارگیری مدیران پاکدست متدین و معتقد

شیخ جعفرسبحانی نیز در دیدار وزیر صمت، این وزارتخانه را با سایر وزارتخانه‌ها بسیار متمایز دانست و افزود: این وزارتخانه مسئولیت تأمین نیازهای اساسی و نیازهای کلان کشور را بر عهده دارد، لذا باید تلاش بیش از پیش داشته باشد.

وی به کارگیری نیروهای متعهد مؤمن و پاکدست را در پست های این وزارتخانه بسیار ضروری عنوان کرد و گفت: باید مراقب بود که افرادی که شایستگی ندارند در پست‌های حساس این وزارتخانه که وظیفه تولید و صنعت کشور را بر عهده دارد به کارگیری نشوند.

این استاد حوزه ادامه داد: تخلفاتی که در فولاد مبارکه صورت گرفته اگر صحیح باشد خیلی برای ما نگران کننده است که شاید در شرکت‌ها و سازمان‌های دیگر نیز چنین تخلفاتی داشته باشد.

 سبحانی یادآورشد: اگر بخواهیم شاهد چنین تخلفاتی نباشیم باید مدیران به مسئولان پاکدست متدین و معتقد به آخرت را شناسایی کنیم و در مسئولیت‌های مهم منصوب کنیم.

وی افزود: اگر مدیر و کارمندی تخلفش محرز شده نباید به جای برخورد، او را در سایر مناسب و مدیریت‌ها منصوب کنیم بلکه او را باید عزل کنیم تا سایر مدیران بدانند که در نظام اسلامی کسی که تخلف کند باید کنار گذاشته شود.

* کشور در تولید همه نیازهای مردم به خودکفایی برسد

دیدار با شیخ حسین نوری همدانی برنامه ی دیگر وزیر صمت  بود. این استاد حوزه تلاش برای کاهش تورم و مبارزه با گران‌فروشی و گرانی‌های پی در پی و لحظه به لحظه را خواستار شد و افزود: متاسفانه هیچ گونه تغییری در کاهش قیمت‌ها هم مشاهده نمی‌شود و این زندگی را بر مردم بسیار تنگ و سخت کرده است.

وی فشارهای اقتصادی و تحریم‌های دشمن را غیر قابل انکار دانست و گفت: اما این نمی‌تواند بهانه‌ای باشد که با افزایش قیمت‌ها و تورم مبارزه نکنیم.

 نوری همدانی یادآور شد: اگر بخواهیم از توطئه‌های دشمنان و فشارهای اقتصادی در امان باشیم باید تلاش کنیم که کشور را در تولید همه نیازهای مردم به خودکفایی برسانیم.

وی افزود: اگر بتوانیم خودمان نیازهای کشور را تولید کنیم، تحریم‌ها و فشارهای هیچ گونه اثری نخواهد داشت.

این استاد حوزه افزود: رکن اصلی این نظام مردم هستند و هر وقت دیدید که مردم از شما راضی هستند بدانید که کارتان را درست انجام داده اید.

(منبع :حوزه)

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
درباره فرمت های متن

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.