سپاه پاسداران - بسیج - عملیات جهادی - محرومیت زدایی
1401/05/13 در 20:07 ب.ظ
تعداد بازدید:
همگام با محرومیت؛

سپاه و بسیج در پروژه های عمرانی به دنبال محرومیت زدایی هستند

مبسوط | فرمانده سپاه استان قم از اجرای پروژه آبرسانی به ۱۲ روستای استان به همت بسیج سازندگی یاد کرد و گفت: پروژه‌هایی که پیمانکاران حاضر به اجرای آنها نمی شوند به بسیج سازندگی سپرده می‌شود و هدف اصلی سپاه و بسیج در این پروژه‌ها خدمت‌رسانی به مردم و محرومیت‌زدایی است.

ارسال توسط : شفیعه

به گزارش پایگاه شناختی مبسوط، سردار محمدرضا موحد امروز در حاشیه بازدید از پروژه آبرسانی به روستاهای قم، اظهار کرد: در راستای توافقی که بین وزارت نیرو و سپاه در راستای آبرسانی به روستا انجام شده است این طرح در دستور بسیج سازندگی سپاه استان قم قرار گرفته و عملیات با سرعت قابل توجهی درحال انجام است.

وی از آبرسانی به ۱۲ روستا خبر داد و گفت: در سلفچگان روستای سنجگان و در کهک ۱۱ روستا تعریف شده و کار در کهک شروع شده است و حضور گروه‌های جهادی و ماشین آلات سپاه، کاهش هزینه‌ها را به دنبال داشته است. 

فرمانده سپاه استان قم با بیان اینکه روستاهای دیگر نیز در این پروژه مورد حمایت قرار می‌گیرند، گفت: پروژه‌ها به خاطر سختی و دشواری کار از یک طرف و مبلغ پایین اجرا از طرف دیگر به بسیج سازندگی سپرده شده و رویکرد سپاه و بسیج در انجام این پروژه‌ها خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی است.

سردار موحد افزود: آبرسانی به روستاها به همت بسیج سازندگی یک پروژه سراسری و ملی است و در استان قم ۱۲ روستا در دستور کار قرار گرفته است.

فرمانده سپاه استان قم از وجود مخزن آب در سلفچگان، بیدهند، ورجون، وشنوه و سنجگون یاد کرد و گفت: ایجاد خطوط لوله بین کرمجگون و بیدهند، اصلاح ۶ کیلومتر از شبکه آب روستای خاوه و ایجاد خطوط لوله اصلی روستای تیره از چاه تا مخزن در دستور کار سازمان بسیج سازندگی سپاه استان قم است.

موحد با بیان اینکه در راستای اجرای پروژه‌های آبرسانی باید چهار دیزل ژنراتور پرتابل خریداری شود، تصریح کرد: در این راستا با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع)، شرکت آبفا و شرکت مهندسی آب کشور قرارداد نوشته شده و بسیج سازندگی استان به عنوان معین استان کار را دنبال می‌کند.

 وی خاطرنشان شد: این پروژه ها با فهرست بهای ۱۴۰۰ منعقد شده است و هیچ پیمانکاری با مبلغ قرارداد فوق و سختی کار موجود، حاضر به انعقاد این قرارداد نمی‌شد؛ با حضور گروه‌های تخصصی جهادی و ماشین آلات سپاه، کاهش هزینه‌ها از یک سو و سرعت پیشرفت از سوی دیگر در این پروژه‌ها اتفاق افتاده است.(فارس)

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
درباره فرمت های متن

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.